TEUSAN TEKNOLOJİ VE UZAY SANAYİ A.Ş.TEUSAN TEKNOLOJİ VE UZAY SANAYİ A.Ş.
TEUSAN TEKNOLOJİ VE UZAY SANAYİ A.Ş.
  • TEUSAN TEKNOLOJİ VE UZAY SANAYİ A.Ş.
  • TEUSAN TEKNOLOJİ VE UZAY SANAYİ A.Ş.
  • TEUSAN TEKNOLOJİ VE UZAY SANAYİ A.Ş.

Sağlık

Medikal aletler ve cihazlar sektörü son yıllarda hem üretim hem dış ticaret potansiyelini hızla artıran sektörlerin başında gelmektedir. Yüksek teknoloji sektörleri içerisinde değerlendirilen medikal cihaz, son yıllardaki hızlı gelişmesine paralel olarak ürün gamında da yenilikler yapmaktadır. Yerli üretim, araştırma ve teknoloji düzeyinin henüz istenilen seviyeye ulaşmamasına rağmen sektörün yeni ürün üretim kapasitesi gün geçtikçe gelişmektedir. ürünlerimiz hasta yaşam belirtilerinin takip edilebilmesi amacıyla geliştirmiş hasta başı monitörü donanım ve yazılımlarının tasarlanması, doğrulanması ve prototip imalatının gerçekleştirmektir.

Bünyemizde yaptığımız araştırmalar sonucunda ülkemizin medikal cihazlar konusunda ithalat ikamesi en yüksek olan ülkeler arasında yer aldığını saptamıştır. TEUSAN bu kapsamda profesyonel ekibi ve birikimlerinden yola çıkarak bu kapsamda yerli ve yeni ürünler üretmeye devam edecektir.

TEUSAN TEKNOLOJİ VE UZAY SANAYİ A.Ş.

Hasta başı Monitörlerimiz, hastaların fizyolojik parametrelerinin izlenmesi gerektiğinde sağlık çalışanları tarafından veya evde bakım olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. ürünlerimiz, yetişkinlerin, yeni doğanların ve pediyatriklerin çoklu fizyolojik parametrelerini izlemek ve kaydetmek ve bunlar için alarm oluşturmak için kullanılması amaçlanmaktadır.

TEUSAN TEKNOLOJİ VE UZAY SANAYİ A.Ş.

Taşınabilir Telemedik Mönitorumuzun Kullanım alanı daha geniş olmaktadır. Tedavi sonrası izleme süreçlerinde; izleme işlemlerinin hastaneler dışında hasta evindeyken de gerçekleşebilmesini sağlamaktadır. İş yeri hekimi çalışan yerlerde bu ürün kullanılarak rahatsızlanan kişinin şüphelenen durumu netleştirmek için EKG, kalp ritmi, solunum hızı ve oksijen satürasyonu ve daha fazlası parametrelerin ölçümünu hastaneye gitmeye gerek kalmadan anlık olarak ölçülebilmektedir.
 

Cihazlarımız verimliliğine arttırmaya dayalı görsel karmaşıklıklardan kaçınmak ve hasta ve cihaz kullanıcıları için kalabalık hastane ortamında duyusal rahatlamaya neden olacak, sade ve kolay anlaşılır bir cihaz olarak tasarlanmıştır.

Kalıplama mekanizmalarının kontrol edilmesini, iç sistemlerde herhangi bir değişiklik yapma olasılığını sağlamış olacaktır böylece konektörlerin hareket ettirilmesi ve üretici için gerekli modüllerin yerleştirilmesi basit bir şekilde yapılabilecektir. Ameliyatlarda kullanım ve operasyon sırasında, cerrahlar ve yoğun bakım uzmanları tarafından rahat ve kolay bir şekilde kullanılabilinmektedir.